Windows için en iyi basketbol oyunları

  Windows için en iyi basketbol oyunları

  1 - NBA 2K21

  Oynadıkça keyif veren, sunduğu modlarla özgürlükte sınır tanımayan bir oyun olan NBA 2K21’in grafik seviyesi ise rakiplerinin çok çok üzerinde. Gerçek hayatta oynuyormuş hissi verebilecek kadar başarılı bir oyun serisi NBA 2K21.

   
   

  2 - NBA 2K Playgrounds

  Arcade basketbol oyunu arayan herkesin aklına gelen ilk oyunlardan… İki oyunu olan NBA 2K Playgrounds serisinin ilk oyunu pek tutulmasa da ikinci oyun 2K Games çatısı altında piyasaya sunuldu ve sokak basketbolunu iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir oyun.

   
   

  3 - NBA Jam

  Basketbol oyunu piyasasının gördüğü ilk oyunlardan… Günümüzde mobil sürümü çok daha yaygın olsa da PC üzerinden verdiği keyif bambaşka seviyede. İndirmek istediğinizde PC için indirme formatlarını bulmakta biraz zorlanabilirsiniz ancak bu oyun sunduğu aykırılıklarla kendi kimliğini yaratmış bir oyun. NBA 2K Playgrounds’un yolunu çizen oyun desek yanılmış olmayız çünkü Playgrounds tamamen NBA Jam serisinden esinlenerek yapılmış bir oyun.

   
   

  4 - NBA Street

  Eski bir oyun… Sonuncusu 2008 yılında piyasaya sürülmüş olan bu oyun daha çok PlayStation, XBOX gibi oyun konsollarına daha yatkın bir oyun ve PC formatında çok az bulunabiliyor. Yine de kısa bir araştırma ile PC formatına erişebilmeniz mümkün ve basketbolun estetik kısmına önem veren bu oyunu oynamak size oldukça keyif verecek.

   
   

  5 - NBA Live

  Oldukça eski ama bir o kadar da güncel bir seri. 2010’lu yıllar öncesinde piyasanın tek hakimi olan bu oyun, 2010 sonrasındaki çalkantılı dönemlerini aşmayı başardı ve adeta küllerinden doğdu. Kadın basketbolcu yaratabileceğiniz ve kariyer yapma şansına sahip olacağınız bu oyundaki mekanikler oldukça basite indirgenmiş durumda.