IOS için en iyi basketbol oyunları

  IOS için en iyi basketbol oyunları

  1 - NBA LIVE Mobile Basketball

  IOS kategorisinin ilk sırasında yer alan “NBA LIVE Mobile Basketball” İlk olarak 5 Temmuz 2016 yılında ortaya çıktı. Oyunun ilk amacı 50 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşmaktı. En önemli kriter ise kullanıcılara gerçekçi bir NBA deneyimi yaşatmayı hedeflemek. Oyunun genel yapısı ise online olarak turnuva düzenleyebilirsiniz. Topladığınız puanlar ile takımınızı güçlendirebilirsiniz, arayüz bakımından oldukça güçlü özelliklere sahip. Menüler kullanışlı ve sade. Lig kategorisi sayesinde ilerledikçe yüksek liglere çıkıp oyun zevkini daha da artırabilirsiniz. Oyun tamamen ücretsizdir, indirip gerçek bir NBA deneyimi yaşayabilirsiniz.

   
   

  2 - Real Basketball

  Real Basketbol oyunun en güzel yanı, ister dünya çapında oyuncularla isterseniz kendi arkadaşlarınızla online olarak canlı maçlar yapabilmek ve oyun içi özellikler için kullanabileceğiniz MP’ler kazanabilmektir. Tamamen ücretsizdir. Gerçek rakiplerle, canlı olarak oyun oynayabilmenizi sağlar. Birbirinden farklı onlarca karakter, top, forma ve saha çeşidiyle kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. 6 farklı oyun modu ile birlikte puan sıralamasında arkadaşlarınız ile rekabet içine girebilirsiniz. Oyunda gerçekleştireceğiniz farklı başarılar ile kupalar kazanabilir, kazandığınız kupalar ile ekstra özelliklere sahip olabilirsiniz.

   
   

  3 - All-Star Basketball

  All Star Basketball ile heyecan verici bir basketbol deneyimi yaşayabilirsiniz. Bir çok farklı takım ve oyuncu ile farklı oyun modlarının tadını çıkarabilir ve çevrimiçi rekabet edebilirsiniz. Gerçekçi 3 boyutlu grafiklerin yanı sıra topladığınız puanlar ile oyuncularınızı ve ya takımınızı geliştirebilirsiniz. Çevrimdışı da oynayabileceğiniz oyun modları için herhangi bir internet veya Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız yok.

   
   

  4 - Basketball Arena

  Oyunda karakterlerin kafaları yerine ellerini ve hızlı vücut çalımlarını kullanarak, rakibimizin açıklarını arıyoruz. Ayrıca sokak basketbolu ile başlayıp gözünüzü yükseklere dikebileceğiniz bir takımı yönetebiliyor, oyuncularınızı geliştirebiliyorsunuz. Yeni oyunda sadece becerilerinizi ortaya koyunca tanık olabileceğiniz, pek çok heyecan verici özellik var. Örneğin müsabaka esnasında rakibinizin topunu çalmak ya da savunmasını geçmek için çok iyi bir zamanlama ile hareket etmeniz gerekiyor. Ayrıca rakibiniz sahanın neresinde olursa olsun, eğer yeterince hızlı hareket ederseniz, yaptığı atışları bloklayabiliyorsunuz. Şimdilik 8 farklı süper gücün bulunduğu listede rakibi buzlama, görünmez olma, bomba fırlatma, güç kullanmasını engelleme, ters yön, ekstra zaman ve topu dondurma gibi seçenekler mevcut. Zamanla da artacaktır.

   
   

  5 - Basketbol – Rakip Yıldızlar

  Basketbol – Rakip Yıldızlar oyununu ücretsiz olarak indirebilir. Yüzlerce tam animasyona sahip 3D oyuncu kartlarını seçebilir, toplayabilir ve takımınızı geliştirebilirsiniz. Takımını, özel beceriler, bonuslar ve çok daha fazlası ile de güçlendirebilirsiniz. Farklı stratejileri de deneyebileceğiniz bu mobil oyunda top çalma, paslar, atışlar ve smaçlar sahada birbirinden farklı aksiyon hareketlerini gerçekleştirebilirsiniz. Heyecan verici küresel canlı turnuvalar ile dünyanın her yerinde buluna rakiplerle mücadele edebilirsiniz. Oyun içerisinde gerçek para ile satın alınabilir bazı oyun objeleri bulunmaktadır.

   
   

  6 - Basketball Battle

  Basketball Battle” heyecan verici birebir maçlara katılabileceğiniz bir 2D basketbol oyunudur. Ekranınızda sahanın bir bölümünden diğerine geçecek, yanlara doğru kaçış yapacak, potaya doğru atış yapacak, smaç basacak ve deli gibi diğer oyuncuları engelleyeceksiniz. Bunların hepsi sadece 2 tuş ile yapılabilir. Baskettball Battle’da sistem kontrolü oyunun en iyi özelliklerinden biridir. Ekranın sol tarafına doğru, oynatıcınızı soldan sağa kaydırmanız için gereken tuşu, sağ tarafta ise zıplamanıza izin veren tuşu bulacaksınız. Topa sahipken atlama tuşuna basmak çalım atmanızı sağlayacak ve aşağı doğru iterek basılı tutarsanız, potaya doğru zıplayacaksınız. Oyunlar sırasında, oyuncularınızın direnç seviyelerine daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Çok yorulurlar ise, enerjilerini telafi etmek için biraz hareket etmeniz gerekir. Susuz kaldıklarında tek seçeneğiniz oyuncuları değiştirmek ve yeni bir oyuncu getirmektir. Elbette her sporcunun kendine has özellikleri ve yetenekleri var.

   
   

  7 - Basketball Mania

  Basketball Mania 30 saniyeden az sürede atabildiğiniz kadar basket atmak zorunda olduğunuz klasik oyun salonu makinelerini simule eden bir basketbol oyunudur. Topu atmak çok basittir. Sadece atmak istediğiniz yöne doğru topu ellerinizden kaydırın. Topu attığınızda uyguladığınız güce dikkat edin, çünkü eğer iyi bir atış yaparsanız iki sayı yerine üç sayı alırsınız. Basketball Mania’da hepsi klasik oyun makinesi tarzında beş farklı seviye çeşidi bulabilirsiniz. Aynı anda sürekli dört topla birlikte oynarsınız böylece onları durmaksızın atabilirsiniz. Basketball Mania basit fakat eğlenceli bir basketbol oyundur.

   
   

  8 - Stickman Basketball

  Stickman Basketball sopa figürlerinde yıldızlaşan heyecanlı oyunlara katılabileceğiniz bir basketbol oyunudur. Basit grafikleri olmasına rağmen Stickman Basketball’un gayet gerçekçi oyun mekanizması mevcut. Stickman Basketball’da otuzdan fazla takım ve buna ek olarak, oyunlarınızı oynayabileceğiniz bir kaç farklı basketbol sahası da bulunuyor. Ayrıca uygulamanın bir kaç farklı oyun çeşidinin yanı sıra sezon modu, dostluk maçı, profesyonel kariyer modu ve turnuva modu adında dört adet modu bulunuyor. Üç farklı zorluk derecesi olan Stickman Basketball’un mekanizması basit fakat gerçekçidir. Genel olarak oyun basit fakat çok eğlenceli bir basketbol oyunudur. Çok güçlü grafikleri olmamasına rağmen eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

   
   

  9 - DoubleClutch

  Basit bir işlemle yüksek çözünürlüklü 3D grafiklerle koş ve basketbol oyununun tadını çıkar! Döndürme hareketi, çift debriyaj, alley-oop, geri koyma smaç, şut atarken pas vb. Gibi birçok oyun modunu deneyimleyebilirsiniz. Heyecan verici sezon turnuvası Double Clutch, hızlı savunma ve hücum dönüşümü ve hızlı gelişimi nedeniyle çok yoğun bir gerçeklik duygusu sunar. Şimdi yeteneklerinizi kullanarak takımınızı zafere doğru yönlendirmeye çalışın. İki tür sistem içerir: serbest stil (pozisyon alıştırması) ve turnuva, turnuva modunda toplam sekiz takımdan bir takım seçip ardından zafere doğru ilerliyorsunuz. Sekiz takımın her birinin kendine özgü nitelikleri olduğundan kendi oyun tarzınıza göre doğru takımı seçin. Turnuva ve reklam izleyerek para kazanabilirsiniz.

   
   

  10 - Basketball Stars

  Rekabetçi çok oyunculu Basketbol oyununda amaç top sür, şut at, gol at, KAZAN! Topu kapın ve BASKETBOL YILDIZLARI ile dünyaya meydan okuyun.Basketball Stars hızlı, özgün 1'e 1 çok oyunculu basketbol oyunudur. Becerilerinizi, hareketlerinizi ve şutlarınızı göstererek rakibinizi sarsın ve potaya adeta ateş etmenizi sağlar.Savunmada, saldırganın karşısında kalın, topu çalın ve atışlarını engellemek için atlamalarınızı zamanlayın. Oyunun grafikleri gerçekten büyüleyici. Oyun işleyişine göre seviye atlayacaksınız. Oyunun zevki bu sayede daha da artıyor.